Перша Група Пройшла Четвертий Модуль Програми

3 — 5 листопада 2017 року перша група Програми «Адвокат Майбутнього» пройшла четвертий модуль навчання, який був присвячений темам комунікації з громадськістю та медіа, а також ролі адвокації, адже однією з наскрізних тем Програми є підтримка реформ та змін. Для цього важливо опанувати навички, які дозволять адвокатам ставати агентами змін.

Учасники Програми протягом модуля дискутували на тему співпраці з журналістами, ознайомившись з результатами опитування журналістів і адвокатів на цю тему, яке провела Програма. Також, адвокати на практиці відпрацювали навички роботи перед камерою, інтерв’ювання та напрацювання спільної позиції команди адвокатів щодо комунікаційних стратегій в окремих кейсах. Крім того, учасники у форматі групової роботи практично розробили програми адвокацій для окремих важливих та актуальних ініціатив, використавши при цьому теоретичні знання, отримані на модулі.

Вже традиційно відкриття модуля відвідав Голова Ради адвокатів Одеської області – Йосип Бронз, який у своїй промові зауважив: «я надзвичайно стурбований якістю адвокатів в Україні. І мені залишаєтьсяя сподіватися, що ви всі, як Адвокати Майбутнього, отримавши знання та навички на Програмі, будете поширювати їх серед своїх колег з усієї України».

Також на тренінгу був присутній Президент Асоціації правників України у відставці Денис Бугай з виступом на тему «7 елементів ефективної адвокації змін в правовій сфері»: «Незалежно від того, що саме ви адвокатуєте, чи то зміни до Конституції чи локальну зміну, яка буде корисною невеликій кількості осіб – ставтесь дуже відповідально до своїх адвокаційних компаній, виконуйте якісно всі пункти програм. Тільки така систематизована робота дозволить досягти поставлених цілей».

Протягом тренігу з учасниками працювали тренери Тетяна Трощинська, Лариса Денисенко та Ярослав Юрчишин. Супроводжували процес експерти Програми — Сергій Гончаренко, Андрій Костін та Юлія Лісова.

Теми триденного тренінгу охопили такі питання:

     Взаємні стереотипи адвокатів та журналістів. Логіка та потреби ЗМІ;

     Етика адвоката і етика журналіста;

     Токсична лексика в комунікації адвоката. Баланс між професійною лексикою та доступністю;

     Ототожнення адвоката з клієнтом і суспільне сприйняття: комунікаційні стратегії у резонансній справі;

     Відпрацювання медіа-навичок;

     Практика побудови адвокаційних компаній.

Тема комунікації з громадськістю та ЗМІ не залишила нікого байдужим: «Останній модуль став надзвичайно насиченим розвитком навичок з комунікації з зовнішнім середовищем. Тільки зараз я оцінив такий інструмент, як ЗМІ у роботі адвоката. Сподіваюсь, знайомство з  «четвертою владою» буде плідним та ефективним».

«Це вже останній модуль і це єдине, що засмучує всіх нас. Програма стала моїм внутрішнім двигуном, який надихає мене. І тепер я не маю виправдань. Кожен день має бути днем розвитку мене, як адвоката, і кожен день ми всі адвокати майбутнього маємо розвивати адвокатуру» – зауважив учасник Програми після закінчення тренінгу.

З фотозвітом тренінгу можна ознайомитися за посиланням.

Програма «Адвокат Майбутнього» реалізується Асоціацією правників України та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що фінансується Урядом Канади та впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти. Програма «Адвокат Майбутнього» була розроблена протягом 2016-2017 років за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» з експертним внеском Канадської асоціації юристів. Погляди учасників та експертів Програми не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів Програми «Адвокат Майбутнього».