Підсумкова конференція другої сотні Програми «Адвокат Майбутнього»!

22 грудня 2018 року у м. Києві відбулася підсумкова конференція учасників другої сотні Програми «Адвокат Майбутнього» під назвою «Захист прав людини у Конституційному суді». У 2018 р. Програма «Адвокат Майбутнього» реалізувалась Асоціацією правників України та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що фінансується Урядом Канади та впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти.

З вітальними словами до учасників звернулися Андрій Вишневський, керівник програми «Адвокат Майбутнього», Пітер Ярош, федеральний прокурор Міністерства юстиції США, радник з правових питань у Посольстві США в Україні, Андрій Стельмащук, Президент Асоціації правників України та Вікторія Мітько, голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають БПД».

Серед гостей заходу також вітали експертів та експерток Програми «Адвокат Майбутнього» Володимира Сущенко, Ольгу Жуковську, Андрія Костіна, Дмитра Кухнюка та Сергія Гончаренко, а також Іванну Ібрагімову керівницю групи експертів проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Олександру Егерт, виконавчу директорку Асоціації правників України.

Як і кожен захід Програми, порядок денний був наповнений новими смислами. Цього разу увагу учасників привернули до нового і надзвичайно ефективного інструменту захисту прав людини – конституційної скарги. З надихаючою промовою на тему «Конституційна скарга — новий етап у розвитку механізму захисту прав людини» виступив голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук. Продовжив роботу конференції семінар на тему: «Конституція, демократія і конституційна скарга: природа, механізм  і практичні аспекти української моделі», який провів  Олександр Водянніков, к.ю.н., національний радник з юридичних питань Координатора проектів ОБСЄ в Україні, член Ради з питань судової реформи і Конституційної Комісії.

Довгоочікуваною частиною заходу стало урочисте вручення сертифікатів про проходження навчання у Програмі «Адвокат Майбутнього».

За рік учасники подолали чотири модулі, які охоплювати такі теми:

  • робота з клієнтом
  • взаємодія адвоката з судом та іншими учасниками процесу
  • комунікація в адвокатській спільноті
  • зв’язки з громадськістю та медіа; адвокація.

Протягом року разом з адвокатами другої сотні працювати тренерки та тренери: Ірина Глущенкова, Віталій Касько, Тетяна Трощинська, Лариса Денисенко та Ярослав Юрчишин. Ми дякуємо тренерам і тренеркам за їх внесок у розвиток та удосконалення тренінгів Програми!

Супроводжували процес експерти та експертки Програми — Дмитро Кухнюк, Сергій Гончаренко, Андрій Костін, Юлія Лісова, Ольга Жуковська та Володимир Сущенко. І кожен з них став ментором та радником для учасників Програми.

Також учасники другої сотні за рік пройшли низку міжмодульних заходів з медіації та мистецтва поводження в судовому засіданні, навчалися аналізу на написанню юридичних текстів, пізнавали філософію права, зустрічалися на І Форумі адвокатів майбутнього, який зініціювали самі адвокати майбутнього, та на конференції, присвяченій етиці адвоката. А ще 15 адвокатів майбутнього з першої та другої сотень завершити спеціальний тренінг для тренерів від Проекту «Доступна та якісна правова допомога» і вже протягом року провели низку тренінгів для адвокатів та співробітників системи БПД з розвитку навичок роботи із вразливими групами клієнтів системи БПД. А ще адвокати допомагали Благодійному фонду «Життєлюб», ходили в похід, поводили власні заходи, ділилися знаннями, мандрували, дружили та будували спільні плани.

Вітаємо адвокатів майбутнього із закінченням навчання та бажаємо бути дійсними лідерами та агентами змін в нашій країні!

Наразі триває прийом анкет на участь у третій сотні Програми «Адвокат Майбутнього». Деталі та умови участі можна довідатися за посиланням.

ФОТОЗВІТ ЗАХОДУ

***

Програма «Адвокат майбутнього» була започаткована у 2016 році і вперше реалізована у рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що виконується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги. Наразі вона впроваджується і розвивається за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Громадською організацією «Адвокат майбутнього» у партнерстві з Асоціацією правників України та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів БПД.