Адвокатка, експертка «Адвоката Майбутнього» виграла суд у Кабміна

Кабмін програв суд Юлії Лісовій, яка стала на захист кримчан та домоглася скасування частини постанови КМУ №1035, що порушувала права людини. Ще в 2015 році КМУ заборонив своєю Постановою переміщення товарів через адміністративний кордон з/на тимчасово окуповану територію АР Крим, окрім невеликого переліку предметів, перелічених у статті  370 Митного кодексу України. Таке формулювання постанови дозволяло митникам доводити ситуації до абсурду та забороняти, наприклад, вивезення домашніх тварин, вживаної побутової техніки, книг та деяких інших особистих речей. З чим, власне, і стикнулася Юлія Лісова, а також тисячі інших кримчан, які бажали виїхати з Криму або просто підтримувати зв’язки з материковою частиною  України.

Постанова №1035  була визнана незаконною судом першої інстанції, апеляційний суд підтримав таке рішення і 14 червня 2017 Київський адміністративний апеляційний суд ухвалив апеляційну скаргу Кабміну залишити без задоволення, постанову адміністративного суду Києва від 1 березня 2017 року змінити і, зокрема, записати її так: «визнати незаконним та нечинним пункт перший постанови Кабінету міністрів № 1035».

Команда Програми «Адвокат Майбутнього» вітає експертку Юлію Лісову з такою важливою перемогою! Пишаємося такими членами команди, які стоять на захисті прав людини.

Нажаль, наразі, не дивлячись на те, що рішення набрало законної сили, митники все ще відмовляються виконувати рішення суду. Тому боротьба за дотримання прав громадян при переміщенні через адміністративні кордони триває.