Четверта група учасників пройшла другий модуль програми «Адвокат майбутнього»

9 — 11 червня 2017 року для четвертої групи учасників програми «Адвокат Майбутнього» (далі — Програми) пройшов другий модуль, присвячений питанням взаємодії адвоката із судом та іншими учасниками процесу.

Під час відкриття тренінгу учасників привітали менеджерка Програми Дар’я Писаренко та голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько. Вікторія побажала учасникам вдалого тренінгу, бути завжди в процесі самоосвіти та навчання. І тим самим проявляти повагу до своєї професії, її незалежності та призначення.

З адвокатами-учасниками працювали тренерка Ірина Глущенкова, адвокат, член Правління Transparency International Ukraine Віталій Касько і тренер з медіації Альона Горова. Супроводжували процес експерти Програми — Олександра Яновська та Юлія Лісова. Теми триденного тренінгу охопили проблеми складної та токсичної комунікації; конфлікт інтересів та протидію корупції; медіацію та роль адвоката в процесі медіації.

Надзвичайно приємною новиною для учасників став виступ новообраного Президента АПУ Андрія Стельмащука. Його промова була присвячена темі: «Виступ адвоката в суді». Андрій розповів учасникам про свою практику побудови судової промови та дав декілька важливих порад учасникам.

Експерт групи Олександра Яновська звернулася до учасників зі словами: «Ми в Програмі намагаємося не просто вивести вас на новий професійний рівень, а також маємо за ціль зробити все, щоб ви зрозуміли свою роль у професії, у суспільстві».

Учасники Програми зазначили, що «на Програмі ми трансформуємося не тільки як адвокати, але і як особистості. Програма направляє нас і дає ціннісні орієнтири для життя, професії та спільноти загалом». Також адвокати зазначили, що вони «вже не просто група адвокатів, ми команда. Це відчувалося у всіх вправах тренінгу. Ми вже не намагаємося виграти особисто, ми думаємо про інтерес команди. І це є корисним для всієї нашої адвокатської команди України».

Команді Програми дуже приємно, що учасники порівняли ефект навчання з процесом відновлення в природі: «Як відчуває себе жива істота в той момент, коли розуміє, що їй вже час скинути стару шкіру? Що відбувається в її голові в період скидання? І що відбувається в її голові, коли вона вже обростає новою шкірою? Для нас цей процес навчання в Програмі «Адвокат Майбутнього» дуже схожий на процеси скидання старого та обростання новим. І це нове — воно ціннісне, професійне та відкриває для нас можливість будувати дороги в майбутнє, а не зводити паркани в сьогоденні».

З фотозвітом тренінгу можна ознайомитися за посиланням.

***

Нагадуємо, що програма «Адвокат Майбутнього» реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, та фінансується Урядом Канади.

«Адвокат Майбутнього» — перша всеукраїнська програма професійного розвитку для адвокатів, що спрямована на розвиток softskills. Програма була розроблена канадськими адвокатами та адаптована українськими експертами.

Всього з 707 конкурсантів було обрано 111 адвокатів, які протягом 2017 року пройдуть чотири навчальні модулі, що будуть проходити у Києві, Львові, Харкові та Одесі.

Теми навчальних модулів: робота з клієнтом, взаємодія адвоката із судом та іншими учасниками процесу, комунікація у юридичному співтоваристві та зв’язки з громадськістю і медіа.