Рекомендації експертів кандидатам щодо заповнення анкет

Рекомендації сформовано за результатами аналізу анкет кандидатів до участі у «першій сотні» Програми «Адвокат Майбутнього».

  • З належною увагою поставитися до заповнення анкети. Наша мета – через відповіді в анкеті розкрити особистість та потенціал кандидата, зрозуміти готовність «віддавати» отриманні знання і досвід на благо громади та правової спільноти. Зверніть увагу на обґрунтування мотивації участі та плани щодо реалізації отриманих знань, навичок і контактів. Будьте об’єктивними до себе, заповнюючи заявку на участь. І якщо є можливість використати 500 знаків, обов’язково її використайте. При цьому будьте лаконічними та чіткими, щоб комісія змогла скласти повне враження про вашу особистість та вашу життєву позицію. В свою чергу звертаємо увагу, що спрощені відповіді на питання або ж відсутність будь-якої відповіді, дає підстави відсіяти кандидатів за формальними умовами або ж не побачити вас, справжніх: активних та успішних лідерів та лідерок.
  • Обов’язково треба відповісти на всі питання. Пам’ятайте, що комісія буде знайомитися з вами за допомогою анкети, яку Ви заповнюєте – не за допомогою соціальних мереж, судових рішень або ж думки колег, а саме анкети. Намагайтеся так формулювати свої відповіді, аби вони були повними та зрозумілими.
  • Будьте уважними. Важливо не плутати поняття участі в адвокатському самоврядуванні, навчання та громадської діяльності. Це різні питання в анкеті і ми радимо уважно до них поставитися.
  • Розкривайте свої досягнення. Напишіть про гром
    адську організацію або ініціативу, в якій Ви приймаєте участь. Причому масштаб та сфери цієї активності не має значення. Це може бути волонтерство у притулку для безхатніх тварин, розробка та лобіювання масштабного законопроекту, виступи на професійних заходах, проекти Pro bono чи будь-яка допомога громаді, вулиці, школі або іншій спільноті. Ми будемо оцінювати щирість намірів, а не їхній «розмір». Наприклад, якщо це громадська організація, радимо розповісти про те, чим займається ця організація, які були успішні проекти, можливо, яким вразливим або ж невразливим групам населення Ваша громадська діяльність допомогла. Якщо ж Ви пишете про виграні судові справи – зазначте про їх сутність, про яку саме правозахисну діяльність йде мова.
  • Діліться своїми враженнями про книги. Для нас важливо прочитати про Ваші враження від прочитаних книг. Особливо, якщо це сучасні та актуальні книги для України та світу. Також нагадуємо, що нормативно-правові акти не є книгами, про які ми б хотіли прочитати у відповідях на це питання 😉
  • Як ви використаєте набуті знання та навички? Значну увагу комісія при відборі до «першої сотні» приділяла відповідям на питання щодо того, як кандидати будуть використовувати знання та навички, які отримають внаслідок участі у Програмі. Програма спрямована, зокрема, і на розвиток комунікаційних навичок , підтримку лідерів та агентів змін у сфері правосуддя. Зазначте, як саме Ви будете застосовувати отримані навички та чому саме Ви маєте стати учасником Програми.

Експерти, організатори та партнери Програми «Адвокат Майбутнього».

Бажаємо майбутнім кандидатам до Програми «Адвокат Майбутнього» бути уважними при заповненні анкети та прислухатися до наведених вище рекомендацій.