Legal Writing для адвокатів майбутнього
12-13 вересня 2018 року у місті Львів Програма «Адвокат Майбутнього» у співпраці та за підтримки Посольства США в Україні провели міжмодульний захід (тренінг) для адвокатів Програми, детективів НАБУ та прокурорів САП з удосконалення навичок аналізу та написання юридичних текстів.
Написання юридичного тексту (англ.: Legal Writing) вимагає поєднання навичок аналізу та письмової комунікації. Правильно організувати процес аналітичного мислення і відобразити його за допомогою мовних засобів – таким було ключове завдання дводенного тренінгу. На жаль, підготовка правників українськими вищими навчальними закладами не містить елементу Legal Writing, який давно вже є невід’ємною частиною програми для майбутніх правників у ВНЗ США та Європи. Адже навичка змістовного, структурованого та доступного викладу юридичного тексту, що базується на аналізі, є обов‘язковою для всіх представників юридичної професії.
Для того, щоб максимально наблизитися до практики, тренінг був розроблений на основі аналізу документів, отриманих від адвокатів на стадії відбору учасників. Саме орієнтованість на реальні потреби правників дозволила зробити тренінг максимально ефективним.
На початку тренінгу адвокати навчилися виявляти проблеми на різних рівнях мови та мовлення: слово, речення, текст. І вже потім перейшли до опанування майстерності структурування юридичних текстів на основі аналізу. Особливо на учасників справило враження форматування тексту-аналізу IRAC, CRAC, CREAC, & CRUPAC. Також не оминули увагою й роботу з фактами.
Тренінг відкрили менеджерка програм та радниця з правових питань Посольства США в Україні Олена Кустова та керівник Програми «Адвокат Майбутнього» Андрій Вишневський.
Тренеркою міжмодульного заходу стала Оксана Колумбет, директорка Центру розвитку юридичної освіти ESLAW, яка є автором декількох підручників з юридичної англійської мови. Експертами, які супроводжували розробку та проведення самого тренінгу стали Пітер Ярош, Американський федеральний прокурор, який наразі є радником з правових питань Департаменту юстиції США в Посольстві США в Україні, Вікторія Мітько, голова Правління Громадської організації «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» та суддя Солом‘янського районого суду м. Києва – Тарас Оксюта.
ФОТОЗВІТ заходу – за посиланням.
***
Матеріали, викладений у цій статті – це особисті погляди авторів. Вони не є офіційною позицією програми «Адвокат Майбутнього», Асоціації правників України, Всеукраїнського об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», Канадського бюро міжнародної освіти або Уряду Канади та Посольства США в Україні.
«Адвокат Майбутнього» – дієва мережа адвокатів, що об’єднує лідерів думок адвокатури, які надають правничу допомогу відповідно до найвищих етичних стандартів, є агентами змін у суспільстві та лідерами у професійній спільноті.
Програма «Адвокат Майбутнього» була розроблена протягом 2016-2017 рр. за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» з експертним внеском Канадської асоціації юристів. У 2018 р. Програма «Адвокат Майбутнього» реалізується Асоціацією правників України та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу, за підтримки Посольства Сполучених Штатів Америки та проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що фінансується Урядом Канади та впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти.