Перша група учасників пройшла другий модуль програми «Адвокат Майбутнього»
21 — 23 квітня 2017 року для першої групи учасників програми «Адвокат Майбутнього» (далі – Програми) пройшов другий модуль, присвячений питанням взаємодії адвоката із судом та іншими учасниками процесу.
«Якщо в першому модулі ми відірвалися від землі і злетіли в повітря, то в другому вже маємо полетіти в космос», — саме такими влучними словами відкрила ІІ модуль програми «Адвокат Майбутнього» менеджер українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксана Кікоть. Вона зазначила, що другий модуль є особливим, адже, по суті, складається з трьох тренінгів – трьох тем, які, тим не менш, є взаємопов’язаними та гармонійно доповнюють одна одну.
З учасниками працювали тренер Ірина Глущенкова, адвокатка, правозахисниця, медійниця, письменниця Лариса Денисенко та тренер з медіації Роман Коваль. Супроводжували процес експерти Програми — Сергій Гончаренко, Андрій Костін та Юлія Лісова за підтримки експерта українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Іванни Ібрагімової.
Під час відкриття тренінгу з вітальними словами також звернулася голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько. Вона повідомила учасникам, що «другий модуль програми «Адвокат Майбутнього» містить нові вправи, нові ігри і нові знання. Не зважаючи на те, що теми можуть бути для когось з адвокатів знайомими, це не завадить учасникам першої групи бажати знань так сильно, як бажає повітря людина, знаходячись під водою».
Участь у тренінгу також взяли Президент Асоціації правників України Денис Бугай, експерт Програми Дмитро Кухнюк та команда програми «Адвокат Майбутнього».
Теми триденного тренінгу охопили проблеми складної та токсичної комунікації; конфлікт інтересів та протидію корупції; медіацію та роль адвоката в процесі медіації. Під час навчання відбулася спільна суддівсько-адвокатська дискусія на актуальні теми із суддею адміністративного суду міста Львова Володимиром Кравчуком, суддею Апеляційного суду Львівської області Романом Цяцяком, адвокатом Ігорем Фоміним та адвокатом Олегом Мициком. Також Ігор Фомін провів майстер-клас на тему: «Мистецтво виступу адвоката в суді».
«Всі три дні тренінгу стали сильним імпульсом для роботи над собою, я вперше в житті задумався над тим, що ми як адвокати маємо більше співпрацювати з колегами, прокурорами та суддями, налагоджувати зв’язки у своїй юридичній спільноті»,— зазначила одна з учасниць Програми. Представники першої групи підкреслювали, що тренінг дозволив їм подивитися на свою практику з іншої сторони та побачити можливості для її покращення «Наша професія адвоката — це, як виявилося, не тільки знання законів та практики, це і комунікація також. І ця Програма справді показує, що нам є до чого прагнути». Адвокати по-новому подивилися на медіацію, зрозуміли, що є інструменти, які успішно працюють: «один із моїх принципів по життю — never give up, і за ці три дні в мене з’явилася мрія стати крутим медіатором в Україні». Найяскравіші враження залишила тема «токсична комунікація»: «Наша професія переповнена такими «токсинами». Але після ІІ модуля я точно знаю, що я зможу правильно на них реагувати, що позитивно вплине не тільки на мою професійну частину життя», «робота над цією темою підштовхнула мене продовжувати її вивчення далі. Адже це надзвичайно важливо та може вплинути на ефективність моєї професійної діяльності».
З фотозвітом тренінгу можна ознайомитися за посиланням.
***
Нагадуємо, що програма «Адвокат Майбутнього» реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, та фінансується Урядом Канади.
«Адвокат Майбутнього» — перша всеукраїнська програма професійного розвитку для адвокатів, що спрямована на розвиток softskills. Програма була розроблена канадськими адвокатами та адаптована українськими експертами.
Всього з 707 конкурсантів було обрано 111 адвокатів, які протягом 2017 року пройдуть чотири навчальні модулі, що будуть проходити у Києві, Львові, Харкові та Одеси.
Теми навчальних модулів: робота з клієнтом, взаємодія адвоката із судом та іншими учасниками процесу, комунікація у юридичному співтоваристві та зв’язки з громадськістю і медіа.