Звернення адвокаток та адвокатів майбутнього до білорусів та білоруських правників

 

UA/BEL

«Білоруси, сьогодні ви виборюєте своє право обирати власне майбутнє, право називатись людиною, яка має честь та гідність!

Ми, українські адвокати – випускники програми «Адвокат майбутнього» з Києва, Одеси, Львова, Дніпра, Харкова, Черкас, Чернігова, Рівного, Кременчука, Кривого Рогу та Червонограда щодня захищаємо права та свободи людини, які є фундаментом існування кожної правової держави. Держави, в якій немає місця насильству, зухвалим порушенням прав людини, переслідуванням та залякуванню людей, які мирно висловлюють свою громадянську позицію.

Ми не лише розуміємо вашу мову, а й ваші емоції та відчуття, бо самі проходили схожий шлях 7 років тому.

Ми усвідомлюємо: багатьох з вас лякає невизначеність; кожному з вас є, що втрачати; інколи хочеться опустити руки. Але, коли відступати немає куди, коли ти знаєш, що борешся за правду, – це надає сили.

Ми хочемо звернутися до наших колег – білоруських правників–адвокатів, суддів, прокурорів та правозахисників. У часи криз правники завжди мають особливий кредит довіри від народу. І правники можуть його виправдати, або – ні.

Сьогодні вам належить зробити вибір: бути частиною репресивної системи або стати дороговказами, які повернуть людям віру у справедливість. Обирати кожному з вас. Ми ж зі свого боку готові ділитись власним досвідом та надавати білоруським правникам всю необхідну підтримку у захисті прав та свобод людини.

Ми переконані – разом ви зможете перемогти у боротьбі за свободу, адже ще видатний Вольтер казав: свобода – це не те, що вам дали, свобода – це те, що у вас не можна забрати.

Ми висловлюємо вам свою підтримку та хочемо, щоб ви знали, що разом ви – та непереможна сила, яка здатна захистити свій вибір та усвідомлено відповідати за нього.

Лупайте цю скелю!

Живє Бєларусь!»

 

BEL

«Беларусы, сёння вы змагаецеся за сваё права абіраць уласную будучыню, права называцца людзьмі, якія маюць гонар і годнасць!

Мы, украінскія адвакаты – выпускнікі праграмы «Адвакат будучыні» з Кіева, Адэсы, Львова, Дняпра, Харкава, Чаркасаў, Чарнігава, Роўна, Крэменчуга, Крывога Рогу і Чырвонаграда, штодня абараняем правы і свабоды чалавека, якія з’яўляюцца фундаментам існавання любой прававой дзяржавы. Дзяржавы, у якой няма месца гвалту, грубым парушэнням правоў чалавека, пераследам і запалохванню людзей, якія мірна выказваюць сваю грамадзянскую пазіцыю.

Мы разумеем не толькі вашу мову, але і вашы эмоцыі і пачуцці, таму што мы самі прайшлі падобны шлях 7 гадоў таму.

Мы усведамляем: многіх з вас палохае нявызначанасць; у кожнага з вас ёсць што губляць; часам хочацца апусціць рукі. Але калі адступаць няма куды, калі ты ведаеш, што змагаешся за праўду – гэта надае сілы.

Мы хочам звярнуцца да нашых калег – беларускіх юрыстаў–адвакатаў, суддзяў, пракурораў і праваабаронцаў. У часы крызісу юрысты заўсёды маюць асаблівы крэдыт даверу з боку людзей. І юрысты могуць гэта апраўдаць, альбо – не.

Сёння вам трэба зрабіць выбар: стаць часткай рэпрэсіўнай сістэмы альбо стаць арыенцірамі, якія адновяць веру людзей у справядлівасць. Выбіраць кожнаму з вас. Мы ж са свайго боку гатовыя дзяліцца ўласным досведам і забяспечыць беларускім юрыстам усю неабходную падтрымку ў справе абароны правоў і свабод чалавека.

Мы перкананыя – разам вы зможаце перамагчы ў барацьбе за свабоду, бо, як знакаміты Вальтэр сказаў: свабода – гэта не тое, што вам далі, свабода – гэта тое, што ў вас нельга адабраць.

Мы выказваем вам сваю падтрымку і хочам, каб вы ведалі, што разам вы – тая непераможная сіла, якая здольная абараніць свой выбар і свядома ўзяць на сябе адказнасць за яго.

Дзяўбіце гэты ўцёс! (пераклад ўрыўка верша І.Франка беларускім паэтам В. Караткевіч)

Жыве Беларусь!»

 

***

Матеріали, викладені у цій статті — це особисті думки автора. Вони не є офіційною позицією ГО «Адвокат майбутнього», ВГО «Асоціація правників України», ВГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають БПД» та Посольства США в Україні.

Програма «Адвокат майбутнього» — дієва мережа адвокатів, що об’єднує лідерів думок адвокатури, які надають правничу допомогу відповідно до найвищих етичних стандартів, є агентами змін у суспільстві та лідерами у професійній спільноті.

Програма «Адвокат майбутнього» була започаткована у 2016 р. і вперше реалізована в межах проєкту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що виконується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги. Наразі вона впроваджується і розвивається за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні, Громадською організацією «Адвокат майбутнього», у партнерстві з Асоціацією правників України та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів БПД.