Peer-to-peer «Відшкодування моральної шкоди»

2 червня 2020 року відбулась друга зустріч адвокатів та адвокаток майбутнього в рамках проєкту «Peer-to-peer» у форматі вебінару.

За умовами проєкту спікерка першого тренінгу проєкту «Peer-to-peer» Наталія Охотнікова оголосила тему «Відшкодування моральної шкоди», тим самим передала естафету випускницям третього сезону – Ользі Масловій та Марині Мацегорі.

Ольга Маслова адвокатка, випускниця третього сезону програми, спікерка Клубу Правокатор. Дніпро.

Марина Мацегора адвокатка, випускниця третього сезону програми.

Ольга Маслова та Марина Мацегора поділились своїм досвідом з досудових та судових процедур зі стягення моральної шкоди. Говорили про:

  • Експертизу моральної шкоди. Нормативне регулювання. Установи, які проводять судово-психологічну експертизу, перелік питань.
  • Методологію, критерії визначення розміру моральної шкоди. Підготовку клієнта до експертизи.
  • Стягнення моральної шкоди при ДТП. Огляд судової практики. Розмежування обов’язків по сплаті моральної шкоди між страховиком/МТСБУ, винною особою, юридичною особою з якою обвинувачений перебуває в трудових відносинах.
  • Відшкодування моральної шкоди, завданої діями правоохоронних органів та відшкодування моральної шкоди потерпілим від злочинів.

Цього разу «Peer-to-peer» зібрав на зустріч 33 випускника та випускниці з всіх трьох сезонів програми «Адвокат майбутнього»:

 

Програма «Адвокат Майбутнього» – дієва мережа адвокатів, що об’єднує лідерів думок адвокатури, які надають правничу допомогу відповідно до найвищих етичних стандартів, є агентами змін у суспільстві та лідерами у професійній спільноті.

 Програма «Адвокат майбутнього» була започаткована у 2016 році і вперше реалізована у рамках проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що виконується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади у співпраці з Координаційним центром з надання правової допомоги. Наразі вона впроваджується і розвивається за підтримки Відділу з правоохоронних питань Посольства США в Україні Громадською організацією «Адвокат майбутнього» у партнерстві з Асоціацією правників України та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів БПД.